7 miesięczna przerwa w miesiączkowaniu

Od 7 miesięcy nie miesiączkuje, kiedyś zdarzyło mi się nie miesiączkować przez 4/5 miesięcy (14 lat) lecz, teraz to już mija 7. Okres dostałam mając 13 lat i do 15 roku życia miesiączkowałam nieregularnie a teraz nagle przestałam. Czy to jest normalne? Powinnam się martwić? Czy wymaga to podjęcia leczenia?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście nie jest to stan normalny. Wtórny brak miesiączki wymaga diagnostyki lekarskiej.