71 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych

Witam. Ostatnio miałam założonego holtera i w opisie wyszło tak: 119508 Qrs'ów Średni rytm HR : 96 Max rytm HR 182 Min rytm HR 45 Ponadto wykryto: 71 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych 341 tachykardii 1 bradykardie Dodam że w dniu założenia holtera nie biegałam nie podejmowałam wysiłku fizycznego. Co to może oznaczać? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do kardiologa. Akcja serca jest zbyt szybka.