8-miesięczne dziecko budzi się co pół godziny - czy to wina ząbków?

Witam. Moja córeczka niedługo skończy 8 miesięcy. Od dłuższego czasu budzi się w nocy co pół godziny, co godzinę, czasem co dwie, czasami tylko dwa razy possie pierś i idzie spać, po czym budzi się po chwili i znowu do piersi na dwa łyczki. Nie wiem już, co mam robić... Dawałam kaszki na noc, nie pomogło... Mleka z butelki nie chce pić, maksymalnie 40 ml, w ciągu dnia je obiadki ze słoiczków. Jestem już trochę zmęczona wstawaniem w nocy tak często, a niedlugo wracam do pracy... Czy przyczyną mogą być tylko ząbki? Ma już dwa na dole, dwa na górze i widzę, że dwójeczka na górze wychodzi. Proszę o radę. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Polecam konsultację w poradni laktacyjnej, aby dowiedzieć się, czy pokarm jest treściwy i zaspokaja potrzeby malucha oraz jak przygotować się do zastąpienia karmienia piersią na rzecz butelki. Córeczka może wybudzać się również aby poczuć bliskość z mamą lub zaspokoić potrzebą ssania lub inną, stąd to "bawienie się" w trakcie jedzenia lub zamiast tego.

Dobrze jest podjąć wysiłek, korzystając z pomocy psychologa, aby nauczyć dziecko zasypiania w łóżeczku oraz ponownego zasypiania, bez piersi.

Zachęcam do obserwowania dziecka, aby dowiedzieć się, co najlepiej wpływa na relaksację malucha i łatwość w zasypianiu.

Pozdrawiam