8-miesięczne dziecko nie przekręca się na brzuszek i nie pełza - czy są powody do niepokoju?

Witam, mój synek zaczyna ósmy miesiąc- jest dużym chłopcem bo wazy 9,5 kg. Nadal w ogóle nie przekręca się na brzuszek ani na plecy. Nie próbuje pełzać i siedzi z podparciem. Czy jest się czym przejmować?

Szanowna Pani, jest to niepokojący objaw. Standardowo dzieci przekręcają się ok 4 miesiąca życia, jednakże rozwój każdego dziecka jest indywidualny. Zalecam wizytę u pediatry.