A co z udami?

Mam 17 lat i ważę 55 kg niezmiennie już od 3,4 lat chodź w tym czasie rosłam teraz mam ok 172 cm (w mojej rodzinie to jest normą) wszystkie higienistki szkolne pytają mnie czy się odchudzam a niektóre nawet próbują mi to wmówić, a jem regularnie i w porównaniu do innych dosyć dużo, trenuję siatkówkę przynajmniej 3 dni w tygodniu i do tego 6 w-f tak więc dużo biegam i jestem w ruchu a problem mój polega na tym ,że brzuch, łydki i ręce wyglądają dobrze i jestem z nich zadowolona lecz moje uda są zbyt duże, moje pytanie brzmi : " jak mam ćwiczyć lub co mam zrobić żeby stracić troszkę z ud ? "
17 LAT ponad rok temu

Witam,
wszyscy się niepokoją, ponieważ z wyliczeń wynika, że ma Pani lekką niedowagę. Skoro jednak jest Pani przekonana o braku problemu, twierdzi że się nie odchudza i odżywia się prawidłowo, a do tego tyle ćwiczy - myślę, że wszystko jest w porządku. Prawdopodobnie to właśnie intensywne treningi są przyczyną trochę zbyt niskiej masy ciała. Dla pewności mogłaby Pani zamieścić przykładowy jadłospis uzwględniający ilość spożytych produktów w ciągu wybranego dnia. Upewniłybyśmy się, czy nie zawiera za małej ilości kalorii względem wysokiego (podwyższonego przez dużą aktywność fizyczną) zapotrzebowania kalorycznego.

Jeśli chodzi wygląd ud, to właśnie głównie bieganie (a więc również takie sporty jak siatkówka) kształtują ich wygląd poprzez spalanie tłuszczu i rozwój mięśni. Może więc problemem jest zbyt duże umięśnienie? Polecałabym więc gimnastykę (ćwiczenia takie jak odwodzenie czy prostowanie bioder w leżeniu oraz klęku, wykroki), jeżdżenie na rowerze na dłuższych dystansach i niskim obciążeniu (wysokie wyrabia mięśnie) oraz takie techniki ćwiczeń jak streching (rozciąganie), joga czy pilates, które nie spalają tłuszczu ani nie wyrabiają mięśni, ale je rozciągają i wysmuklają.

Pozdrawiam serdecznie!