A jednak ciąża w wyniku stosunku w 1 dniu cyklu

Wcześniej pytałam czy podczas 1 dnia cyklu można zajść w ciążę. Odpowiedź była, że nie, a u mnie wykazało, że tak. W badaniu krwi wyszło, że jestem w ciąży.

Jak do tego mogło dojść, skoro w pierwszym dniu miesiączki i w kolejnych są dni niepłodne. Okres miałam 28.03 wcześniejszy 28.02. Cykle mam raczej regularne.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Na podstawie jedynie opisu, bez zbadania i zebrania odpowiednich wywiadów, a nawet i z tym nikt nie jest w stanie powiedzieć, czy kobieta zaszła w ciążę czy nie w wyniku danego zbliżenia. Statystycznie czas miesiączki stanowi u blisko 100% kobiet okres dni niepłodnych. Jednak zdarza się ten mały odsetek, u których niestety, ale dochodzi do bardzo wczesnej owulacji i zajścia w ciążę. Przyczyna tego typu zjawiska nie została w pełni zbadana i istnieją tylko domysły dlaczego tak się dzieje.
Często okazuje się, że czas "miesiączki" w którym doszło do zbliżenia był jedynie zdarzającym się we wczesnej ciąży krwawieniem pseudomiesiączkowym i do zajścia w ciążę doszło we wcześniejszym cyklu.

Pozostaje mi pogratulować i życzyć zdrowia dla Pani i maleństwa.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.