Abrazja pod znieczuleniem częściowym

Zapisałam sie na nastepna abrazje pod znieczuleniem czesciowym,czy jest to zabieg odpowiadajacy znieczuleniu ogolnemu,czy jest mniej dokladny?

Znieczulenie zazwyczaj nie ma tu większego znaczenia i nie powinno determinować pojęć zabieg dokładny czy mniej dokładny. Ale ... można mówić o klasycznym łyżeczkowaniu jamy macicy, do którego jest konieczne krótkie znieczulenie (pacjentka "śpi" całkowicie) w warunkach szpitalnych - można wtedy otrzymać więcej materiału tkankowego do badania histologicznego. Pod pojęciem abrazji (często różnie używane) zazwyczaj rozumiemy tzw biopsję rysową endometrium, przy użyciu cienkiego, miękkiego, plastikowego narzędzia. Wykonanie takiego zabiegu jest bardzo często możliwe w przychodni, bez obecności anestezjologa, bez żadnego znieczulenia, zaś jakość fragmentów tkankowych pobranych i analizowanych pod mikroskopem ma podobnie dużą wartość diagnostyczną - około 98% zgodności między klasycznym łyżeczkowaniem a biopsją rysową (pod warunkiem, że nie podejrzewamy polipa endometrialnego).