Abstynencja seksualna a badanie plemników

Witam ma pytanie 15 Pażdziernika mam skierowanie na badanie plemników w klinice gdzie sie rejestrowałem mówili mi ze musi byc minimum 3 dniowa abstynencja seksualna a dzisiaj sie troche zapomniałem z żona bo mamy rocznice i kochaliśmy się i będe miał tylko 2 dni abstynenci i teraz niewiem czy badanie wyjdzie jesli bym poszedł Dziękuje za odpowiedz
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdę mówiąc wynik może być zaburzony. Wspomniane 3 dni to minimum. Czasami nawet stosuje się dłuższy (do tygodnia) okres abstynencji. Może Pan zgłosić się na badania, jednak warto zgłosić ten fakt.