Adenoma tubulare intestini crassi cum dysplasia epithelii mediocri gradu

Poproszę o przetłumaczenie rozpoznania po łacinie : adenoma tubulare intestini crassi cum dysplasia epithelii mediocri gradu(low-grade adenoma)czy to coś poważnego?z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie. Marianna

Mikołaj Cyganok

Gruczolak cewkowy jelita grubego z dysplazją nabłonka o średnim nasileniu.
Opisana zmiana jest zmianą łagodną, wywodzącą się z gruczołów cewkowych jelita grubego.