Adenoma tubulare (LG) duodeni - fragmenta, polypus hyperplasticus - fragmenta

Witam, mam problem z interpretacją wyniku histopatologicznego po gastroskopii. Do badania nadesłane były wycinki dwunastnicy oraz żołądka. Wynik badania: 1.Adenoma tubulare (LG) duodeni - fragmenta. M-8211/0. 2,3,4. polypus hyperplasticus - fragmenta do badania nadesłano materiał opisany: 1-polip dwunastnicy 2-polip antrum 3-polip trzonu żołądka 4-polip części podwpustowej żołądka Za odpowiedź z góry dziękuję pozdrawiam Agnieszka
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W badaniu wykryto gruczolaka cewkowego dwunastnicy, oraz liczne polipu hiperplastyczne w żołądku. Wskazane jest ich usunięcie. Proszę kontaktować się z gastrologiem.