Adenomectomia gruczołu krokowego

Jestem w wieku senioralnym, adenomectomia gruczołu krokowego w roku 2001. Od 2-3 lat trudności ze wzwodem i stosunkiem sex. Jak doprowadzić do stanu normalnego ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Życie seksualne po operacji prostaty nie zawsze wraca do normy. Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że po operacji wystąpią problemy z potencją, ponieważ podczas operacji często dochodzi do uszkodzenia nerwów odpowiedzialnych za powstanie wzwodu. Panowie z przerwanymi nerwami też nie muszą tracić nadziei, gdyż istnieje szansa na przeszczepienie nerwów odpowiedzialnych za wzwód. Polecam wizytę u urologa.

Leczenie seksuologiczne w takich przypadakach odbywa się dopiero po ocenie stanu zdrowia ogólnego, a zwłaszcza stanu układu krążenia.
W naszym gabinecie przed wdrożeniem leczenia potrzebujemy dokumentację dotychczasowego leczenia oraz aktualne wyniki badań laboratoryjnych o dość szerokim spectrum, a także spis pobieranych leków. Panowie sa konsultowani przez prof.kardiologa i otrzymują pisemną opinię dla lekarza seksuologa.
I dopiero wtedy ustalamy postępowanie seksuologiczne.
Jak wynika z opisu, nie jest możliwe otrzymanie recepty "od ręki".
Tym bardziej nie można oczekiwać efektywnej rady internetowej na wymienione kłopoty.
Niemała część naszych Pacjentów jest po zabiegach urologicznych na gruczole krokowym.
Pozdrawiam.