ADHD, dysleksja i niska samoocena spowodowana znęcaniem psychicznym u 29-latka

mam adhd i dysleksje,znecano sie nademna psychicznie w szkole i ostnio rownierz w pracy,bylem rownież molestowany a radca prawny nie potrafi mi pomoc a mnie nie stac na psychologa planuje jechac za granice? co moge zrobic w takiej sytuacji?

Witam,

Pana sytuacja jest wyjątkowo skomplikowana. Proponuję znaleźć specjalistę w ramach NFZ i z nim się skonsultować. Gdy tak ciężkie i traumatyczne zdarzenia nie zostaną przepracowane, sytuacja życie danej osoby stale się niezwykle trudne. Moim zdaniem należy rozważyć poprawę swojego stanu psychicznego, a dopiero później wyjazd zagraniczny.

Życzę Panu wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!

W swoim liście porusza Pan dwa aspekty sprawy: prawny i psychologiczny. W aspekcie prawa - proponuję skonsultować się z innymi prawnikami, zapytać o możliwości rozwiązań, porównać ich opinie. W aspekcie psychologicznym - zapytać siebie czy jest Pan gotów, czy ma Pan odwagę do pracy nad wyjściem ze swoich trudności? Jeżeli tak - może Pan skorzystać z pomocy specjalistów przyjmujących w ramach NFZ lub placówek pomocowych w obrębie miasta Poznania. Nie wiem w jakim kontekście rozważa Pan wyjazd za granicę? Czy ma Pan jakiś plan, perspektywy, szansę na nową jakość? Proponuję rozważyć możliwe zyski i straty mogące wynikać z takiego kroku.

Pozdrawiam - Anna Żak-Amborska