ADHD u 14-miesięcznego dziecka

Witam, jestem mamą 14-miesięcznego Artusia. Synek od małego jest bardzo ruchliwy. Jak nauczył się chodzić, to cały czas biega, rzadko odpoczywa i w ogóle się nie męczy. Interesuje się czymś tylko na chwilkę, najdłużej około 5 minut, a potem szybko biegnie w inne miejsce. Mam krzesełko do karmienia, w którym rzadko siedzi, ponieważ minutę po wsadzeniu zaraz z niego ucieka, nawet obiad jemy w biegu. Nie ma takiej rzeczy, która zainteresowała by go na dłuższą chwilę. Boję się, że to nie jest zwykła ciekawość świata. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam:)

Zachowanie maluszka nie musi od razu świadczyć o ADHD, ale warto spotkać się z psychologiem dziecięcym lub doświadczonym terapeutą behawioralnym, który pozwoli opracować zabawy i polecenia, które pomogą rozwijać i wydłużać uwagę dziecka:)

Warto również pamiętać, że dziecko w tym wieku opanowało naukę chodzenia, radzi sobie z tym doskonale i korzysta z pewnej swobody, którą daje mu samodzielne chodzenie:))) Teraz jest to dość ważna umiejętność, inne nie są jeszcze tak ważne:)

Pozdrawiam