ADHD w szkole podstawowej

U mojego syna są podejrzenia ADHD, jest w trakcie diagnozy. Chodzi do czwartej klasy szkoły podstawowej i miewa sytuacje, kiedy nie radzi sobie z emocjami i wpada w agresję, obecnie zażywa leki wyciszające (C*****). Mimo to pedagog w szkole zapowiedziała, że jeśli syn wpadnie w atak agresji, to wezwie pogotowie, żeby go zabrało do szpitala na obserwację, czy może tak postąpić bez zgody rodziców?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam:) 

Z Pani listu można jedynie domyślać się, jak trudne są relacje między rodzicami i szkołą, a szkoda. Owszem, w sytuacji, gdy dziecko zagraża swoim zachowaniem samemu sobie lub innym można w skrajnej sytuacji tak postąpić, jak sugeruje pedagog, ale zdecydownie powinno się zapobiegać takim sytuacjom! Proszę skontaktować się z psychologiem i pedagogiem w poradni psychologiczno-pedagoigcznej, którzy mają pod opieką daną szkołę i skierować dziecko na diagnozę i terapię oraz poprosić o pomoc w rozwiązaniu sytuacji w szkole. Proszę mieć świadomość, że samo podawanie dziecku leków nie rozwiąże jego problemów. Konieczna jest systematyczna, intensywna terapia - nauka radzenia sobie z emocjami, kontrolowania ich, radzenia sobie w nowych sytuacjach społecznych! Proszę porozmawiać również z wychowawcą syna i pedagogiem szkolnym i poprosić o terapię na terenie szkoły oraz wskazówki do postępowania z dzieckiem w domu. Może szkoła ma jakiś sensowny pomysł na pomoc swojemu uczniowi?

Pozdrawiam

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty