Afazja motoryczna u 3-latka

Witam, jak wygląda afazja motoryczna u 3-latka? Mianowicie mój 3 letni synek wypowiada tylko ok 35 słów, dodatkowo ok 5 słów przestał mówić. Nie chce w ogóle powtarzać,od 3 mc nie nauczył się żadnego słowa. Okazało się, że to afazja motoryczna. Dodatkowo od ok 2 tyg coraz gorzej u niego z rozumieniem i słuchaniem. Na pytania odp po czasie albo wcale.Zdiagnozowano afazję motoryczną na podstawie wywiadu ze mną. Chodzimy do logopedy i intensywnie pracujemy, żeby afazja motoryczna nie była tak widoczna. Dziwi mnie dlaczego z dnia na dzień coraz mniej mnie rozumie i mam wrażenie, że ta afazja motoryczna się pogłębia.Czy może być tak, że całkiem przestanie rozumieć mowę? Na czym polega afazja motoryczna,czy jest uleczalna? Co mam zrobić żeby przyspieszyć rozwój mojego dziecka i żeby afazja motoryczna nie działała tak na niego? Jak mogę ułatwić mu zapamiętywanie słów i zachęcić do ich używania? Pozdrawiam

Witam,
prognoza zależy od przyczyn afazji, zalecałabym dalsze konsultacje w celu dokonania pełniejszej diagnozy, być może zasadna byłaby wizyta u neurologa, być może zrobienie dodatkowych badań. Pozdrawiam.

Witam
Powinna Pani pozosta© pod opieką ośrodka wczesnej interwencji,który znajduje się zwykle w każdym mieście oraz dopytać badającego o przypuszczalne podłoże tej afazji.Może trzeba zrobić dodatkową diagnozę neurologiczną,skoro ma Pani poczucie braku kontaktu między Wami.Mam jednak wrażenie,że skoro nie zalecono tych badań,jest to tylko problem logopedyczny,który będzie korygowany.Mam nadzieję,że zrobiono dokładny wywiad,także sytuacji w otoczeniu społecznym dziecka,lub wpływ takich wydarzeń,jak pójście do przedszkola i wycofanie się psychiczne.To o tyle ważne,że wymaga innej formy pomocy.
proszę więc poszerzyć diagnozę na początek.

Witam,
afazja jest nabytym zaburzeniem związanym z uszkodzeniami OUN - nie da się ich stwierdzić poprzez wywiad! Przyczyn zaburzeń, które pani opisała jest dużo dlatego konieczna jest rzetelna diagnostyka najlepiej u specjalistów od dzieci - neurolog, neuropsycholog, logopeda, psychiatra, laryngolog. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u neurologa dziecięcego.

Pozdrawiam
Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl/