Afty a wyniki badania krwi 35-letniego mężczyzny

Mąż ma obiżony WBC : 3,60 na normę 4,00-10,00 Powtarza mu sie to od kilku lat, w zeszłym roku miał 4,00 teraz znów 3,50. Reszta wyników w normie, czyli morfologia, OB, próby wątrobowe. Żadnych objawów chorobowych, jedynie kilka razy do roku pojawiają się małe afty.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani/Panie,
Poziom WBC nieznacznie poniżej normy nie powinien być przyczyną zmartwień jeśli nie występują dodatkowe objawy.
Proszę pamiętać, że każdy wynik powinien być skonsultowany przez lekarza, który odniesie go do stanu zdrowia pacjenta.