Agorafobia z atakami paniki

Witam serdecznie! Stwierdzono u mnie Agorafobie z Atakami paniki,otrzymuje lekarstwa jednak na terapie jest zbyt wczesnie,poniewaz mam ogromne leki,przy wyjsciu na dwor z osoba towarzyszaca jest mi slabo,trwa to codziennie zawsze okolo poludnia,boje sie ze zemdleje!nie widze poprawy do tego doszla u mnie agresja od ok,miesiaca,bez zadnego powodu robie sie agresywna i unikam znajomych,chce byc sama,miec spokuj,zamykam sie w sobie,czy moze to prowadzic do innej choroby?pozdrawiam cieplutko:)Aneta

Dzień dobry. Leki zaczną zaczynają działać dopiero po ok. 2 - 3 tygodniach. W pierwszym etapie ich przyjmowania może nawet dojść do pogorszenia nastroju. Jeżeli jednak po miesiącu nie zauważy Pani żadnych zmian proszę udać się do lekarza psychiatry i powiedzieć, że nie ma poprawy, lekarz prawdopodobnie zaleci inny lek (czasem trwa to jakiś czas zanim uda się dopasować odpowiedni dla osoby lek). Następnie proszę jak najszybciej rozpocząć psychoterapię - polecam terapię psychodynamiczną lub psychoanalityczną w tym rodzaju zaburzeń. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Odwlekanie psychoterapii nie jest zbyt dobrym pomysłem, tym bardziej że nie pomagają leki i pojawiają się nowe objawy. Zawsze może Pani poprosić kogoś bliskiego o pomoc w dotarciu do gabinetu, POMIMO występowania trudności.