Agresja i brak zaradności u 30-letniej osoby

Dzień dobry Panu, Mam brata, dorosłego, który nie radzi sobie sam ze sobą przez co wciąż choć ma ponad 30 lat mieszka z rodzicami. Stale miewa napady agresji, zdarza mu się tracić nad sobą kontrole, wtedy zaczyna krzyczeć i wyzywać wszystkich, ostatnio uderzył tatę. Obwinia też rodziców za każde swoje niepowodzenie - wtedy kiedy wpada w szał wygląda jakby był w amoku, a powody bywaja często zupełnie błahe. I żadne argumenty do niego nie docierają. Co robić jeśli on nie chce iść do psychiatry?

Dzień dobry,

Mogą Państwo wspólnie udać się do psychoterapeuty/ośrodka, który zajmuje się terapią rodzinną - gdzie po bliższym zapoznaniu się terapeuta będzie w stanie udzielić informacji jaka forma leczenia jest dla Państwa odpowiednia /być może dodatkowo bratu zaproponuje leczenie ind. - terapię ? farmakoterapię ?/.

Dzień dobry,

powinna Pani z nim szczerze porozmawiać i namówić na choć jedno - na początek - spotkanie z psychoterapeutą. Jeśli to się nie uda, to pozostaje niewiele możliwości i są one dość "drastyczne". Może zostać umieszczony przymusowo w szpitalu psychiatrycznym, najpierw na max. 72h obserwację, potem ewentualnie na dłuższy pobyt. Niestety zgodnie z prawem przymusowa hospitalizacja może być zastosowana. gdy pacjent "zagraża życiu i/lub zdrowiu innych osób lub swojemu życiu". Jest też inny aspekt - Pani. Mogę się domyślać, że jest to dla Pani sytuacja bardzo trudna i wyczerpująca. Może warto byłoby, gdyby Pani udała się do psychologa i porozmawiała o Pani trudnościach z kimś, kto Panią zrozumie i pomoże poradzić sobie z trudnymi uczuciami, które Pani sama przeżywa.