Agresja i nerwowość u 6-letniego dziecka

córka jest strasznie nerwowa wręcz agresywna do wszystkich czasami występują bóle głowy. Od 6lat bóle brzucha. Ma kamicę szczawianową ale też czynnościowe bóle brzucha a także ostatnio zaparcia stolca miała. Dużo kłamnie nie panuje nad swoimi nerwami. Lekarz psychiatra stwierdził po 1wizycie że jest to zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi ponieważ córka nie może skupić się gdy coś robi. Gdy widzi kogoś obcego jest grzeczna. Gdy skończyła 3lata zaczęły się problemy wychowawcze

Witam,
przyznam, ze nie wiem czego miałoby dotyczyć pytanie. Zachęcam wiec do dalszego kontaktu. Gdyby chciała Pani zasięgnąć szerszych informacji zapraszam na stronę zespołu w ramach którego pracuję http://poznacsiebie.pl
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka

Jeżeli ma Pani wątpliwości odnośnie diagnozy, to może się Pani skontaktować z lekarzem psychiatrą bądź psychologiem pracującym z dziećmi. Ponieważ nie da się postawić diagnozy przez internet, powinna Pani udać się z córką na wizytę. Jeżeli natomiast tak nie jest (bo nie pisze Pani o tym), warto porozmawiać z lekarzem o możliwościach dalszego postępowania z córką, poszukać terapii dla córki i wsparcia dla siebie.

Powinna Pani wykonać dziecku badania w kierunku: refluksu, nietolerancji laktozy, glutenu. Nadpobudliwość i bóle w tym głowy mogą wynikać z błędów żywieniowych, która wzrasta w wyniku występowania substancji szkodliwych dla organizmu jakimi są produkty nietolerowane przez dziecko /w tym też konserwanty w produktach/, uaktywniają produkcję dopaminy, stąd bóle głowy i nadpobudliwość, tym samym prosta droga do problemów z koncentracją uwagi.
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Z powodu bólów głowy warto skonsultować dziecko z neurologiem.
W przypadku ADHD konieczna jest systematyczna terapia. Dobrym rozwiązaniem jest też eegbiofeedback, o który może Pani zapytać u neurologa czy nie widzi przeciwwskazań do zastosowania. Terapia wycisza emocje i poprawia koncentrację uwagi.
Pozdrawiam AM