Agresja, płaczliwość a możliwe dolegliwości

Witam,od dłuższego czasu bardzo źle się czuję psychicznie.Momentami mam ogromną chęć płaczu -bez powodu. Czuję się samotna chociaż nic nie robię by to zmienić (mam bardzo niską samoocenę).Uważam, że jestem gorsza i sądzę,że osoby nie chcą ze mną rozmawiać, przez co zamykam się w sobie jeszcze bardziej i nigdzie nie wychodzę).Poza tym mam negatywne zdanie o ludziach.Denerwują mnie swoim zachowaniem. Reaguje agresją oraz krzykiem-w kierunku rodziny.Co może oznaczać moje zachowanie?Jak je zmienić?

Witam,
pisze Pani o rozdrażnieniu i atakach złości kierowanej również do siebie samej. Kończy Pani dzieciństwo, to trudny okres, wymaga zmiany myślenia o sobie samym. wydaje się, że warto, by skontaktowała się Pani z psychoterapeutą. W trakcie terapii będzie Pani mogła zrozumieć swoje zachowanie, jego symbolikę i motywy a na dalszym etapie je zmienić.
Pozdrawiam serdecznie, życząc powodzenia

Dzień dobry.

Pani opis wskazywałby na zasadność konsultacji psychologicznej i podjęcie terapii, podczas której mogłaby Pani przyjrzeć się zarówno swojej niskiej samoocenie, jak i agresji w stosunku do najbliższych osób.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Bez osobistego kontaktu ze specjalistą, nikt nie może diagnozować Pani dolegliwości. Jeżeli jest Pani osobą pełnoletnią, to proszę udać się na konsultacje do np.: Poradni Zdrowia Psychicznego - gdzie lekarz Panią zbada i zaproponuje odpowiednią formę / metodę leczenia.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego oceni nasilenie dolegliwości objawów, określi przyczynę, będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.