Jak poradzić sobie z agresją ojca po alkoholu?

mam 28 lat mój ojciec nadużywa alkoholu po którym jest agresywny i wulgarnie się odnosi do wszystkich ja jestem chory od urodzenia mam porażenie prawo stronne padaczkę leko oporną i torbiel w lewej części głowy blisko pulsu mając już 5 lat ojciec mnie poniewieraj i do tej pory tak robi zwłaszcza jak jest nachlany lup chce mu się chlać doprowadził moją mamę do silnej depresji leczyła się na psyhoze reaktywną ledwo z tego wyszła

W sytuacji przemocy czasem trzeba posunąć się do szukania pomocy na zewnątrz, poprzez np. wezwanie policji czy poinformowanie pracownika socjalnego (Ośrodek Pomocy Społecznej) o trudnej rodzinnej sytuacji. Rady pt. unikanie takiej osoby, nie naciskanie mu na odcisk na nic się tu zdadzą. Proszę walczyć o spokój dla siebie i swojej rodziny, bo każdy ma do tego prawo. Przemoc jest karana, ścigana przez prawo, niedopuszczalna, zatem z pewnością znajdzie Pani sojuszników, którzy pomogą Pani poukładać własne sprawy, również dotyczące taty.

Dzień dobry,
To bardzo przykre, że bliskie osoby, osoby, które kochamy potrafią wyrządzić nam tyle krzywdy. Pyta Pan jak sobie poradzić z agresją ojca. Chce Pan go zmienić? To nie jest możliwe. Przemoc jest niedopuszczalna i karalna. Może Pan natomiast zmienić swoje życie. Pomoże w tym psychoterapia. Proszę się zapisać.
Pozdrawiam serdecznie!