Agresja po spożyciu alkoholu u 23-letniej osoby

witam. mam 23 lata. Ostatnio więcej imprezuje, więcej spożywam alkoholu, mimo iż w towarzystwie staram się oszukiwać i pić mniej to w pewnym momencie ucina mi film i pojawiają się niekontrolowane napady agresji. Co gorsze tą agresje zawsze kieruje wobec mojego chłopaka. dlaczego? i czy jest jakaś możliwość aby nad ta agresją zapanować, kontrolować?

Dzień dobry!

Alkohol jest substancją psychoaktywną, zmienia więc stan świadomości i może powodować podobne niekontrolowane i niechciane zachowania.

Pozdrawiam!

Witam,

Oczywiście, że jest możliwość zapanowania nad agresją: zaprzestać pić alkohol lub znacznie ograniczyć jego ilość. Po ilościach, o jakich pani pisze tego typu reakcja jest zupełnie naturalna.

POzdrawiam

Witam,

Warto byłoby sobie odpowiedzieć na pytanie czemu potrzebuje Pani pić aż do "urwania filmu"? Co by było gdyby Pani powstrzymała się przed takim upiciem? Czego najczęściej dotyczą akty agresji, jaki jest powód? Odpowiedzi na te pytania pomogą Pani zrozumieć problem i być może dotrzeć do jego sedna. To znowu może pomóc w kontrolowaniu agresji i picia. Najprawdopodobniej Pani upijanie się i idące za tym zachowanie są tylko objawem problemu a sam problem tkwi gdzieś indziej. Najczęściej jest tak, że ludzie, którzy mają trudności w rozumieniu i kontrolowaniu własnych emocji, problem z poczuciem własnej wartości mają podobne sytuacji do przeżywanych przez Panią. Jeżeli poczuje Pani, że chciałaby to zmienić, ale nie bardzo wie jak zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Często radzenie sobie z emocjami w pojedynkę jest bardzo trudne.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska