Agresja syna w przedszkolu a autyzm lub zespół Aspergera

Moj syn jest agresywny w przeczkolu podobno bije kopie gdyz w domu jest troche inaczej Zachowuje sie inaczej luze zabawki wklada wszystko do buzi gryzie bluzke obgryza paznokcie wymusza placzem gdyz niebedzie po jego mysli krzyczy wydaje dziwne dzwieki jakbylby z innej planety ma5lat potrafi liczyc do 1000 z dodawaniem niema problemow liczy pieniazki boi sie placzy innych dzieci nieslucha mniei wiele innych sytuacjo czy to moze byc autyzm czy asperger

Witam. Agresja w przedszkolu, wkładanie zabawek do buzi, gryzienie bluzki, obgryzanie paznokci, wydawanie dziwnych dźwięków, strach wobec płaczu innych dzieci mogą być symptomami zaburzeń przetwarzania sensorycznego (zaburzeń SI). Radziłabym skonsultować Synka w placówce prowadzącej diagnozę i terapię zaburzeń SI. Jeśli martwi się Pani o to, iż Synek jest dzieckiem ze spektrum autyzmu, warto skonsultować to z psychologiem dziecięcym.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl

Tak, opisane przez Panią objawy wskazują na zespół Aspergera i nadwrażliwość dotykową i słuchową. Poza badaniem w najbliższej placówce poradni psychologiczno-pedagogicznej lub innej diagnostycznej należy rozpocząć z dzieckiem terapię integracji sensorycznej, terapię behawioralną. Należy również wykonać badania na nietolerancję laktozy, glutenu, refluks- żeby wykluczyć dodatkowe może współwystępujące problemy.
Psychoterapeuta Małgorzata Nikonowicz

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Konieczna jest wizyta u psychologa i neurologa w pierwszej kolejności. Badania specjalistyczne pokażą kierunek. Przez internet niestety nie da się udzielić odpowiedzi, a z listu wynika, że są poważne powody do niepokoju.
Pozdrawiam AM