Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Agresywne zachowanie 5-latka w przedszkolu

Witam Mój syn ma 5 lat. W przedszkolu sa codziennie skargi na niego: agresywny(bije,kopie), wyzywa od głupich Panie , Przeszkadza w zajęciach dodatkowych i przy posiłkach popisując się przed dziećmi. W domu z bratem , bądź wśród dzieci znajomych nie ma takich sytuacji. W domu zdarza się że wybucha raz na miesiąc i już wtedy się niekontroluje obraża się, rzuca przedmiotami , zdarza się że podniesie rękę. Niewiem czy to ADHA czy jest poprostu niegrzeczny. Moim zdaniem koncentruje się. Co robić?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Palenie papierosów w ciąży jedną z przyczyn ADHD

pytanie co i jak robi dziecko, jak reaguje otoczenie (dzieci , personel) i kto prowokuje...odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0

Diagnostyka i konsultacja psychologiczna (np w Poradni Zdrowia Psychicznego) powinna wyjaśnić problem. Dodatkowo będzie można skorzystać ze wsparcia i pomocy psychologicznej w wychowaniu i stawiania granic synowi.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

W przedszkolu dziecku nie podobają się zasady, bo nie ma na nie wpływu.Jasne reguły i konsekwencja-czyli terapia behawioralna.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Ustalenie jasnych granic i konsekwentne egzekwowanie zasad przez dorosłych pomoże. Dziecko musi wiedzieć też, że nie ma zgody na agresję. Zachowania agresywne musi umieć rozładowywać w inny sposób, np ugniatając plastelinę, skacząc na trampolinie czy targając gazety. Wizyta u psychologa dziecięcego byłaby pomocna. Zapraszam też na warsztaty dla rodziców.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy