Agresywne zachowanie u 12-latka

Co jest 12 latkowi?wybucha złością bez realnego powodu, używa wulgaryzmów do bliskich bez prowokacji,ma problem z bezsennoscia,ciągle pada oskarżenie na wszystkich ze "wszyscn na mnie narzekają" gzie dziecko jest chwalone, nie pamięta co sie zdarzyło pol dnia temu tego ze jadł obiad,nie dba o higienę ani o wygląd nie ma kolegów

Dzień dobry,

Zachowanie dzieci nigdy nie zmienia się bez powodu. Od jak dawna to trwa? Czy coś się ostatnio wydarzyło, co mogło wpłynąć na zachowanie dziecka np. w szkole?

Proszę udać się z dzieckiem do poradni zdrowia psychicznego, do psychologa lub psychiatry dziecięcego. Objawy o których Pani pisze są niepokojące, warto zrobić to jak najszybciej.

Możliwe, że jest to depresja. Niezbędna jest wizyta u psychologa bądź psychologa dziecięcego, który wykona serię testów diagnostycznych i przeprowadzi rozmowę. Negatywizm, zaburzenia pamięci i koncentracji, obniżony nastrój, apatia,niedbanie o siebie i izolowanie się od innych to osiowe objawy depresji. W związku z czym polecam jak najszybsze podjęcie współpracy ze specjalistą i rozpoczęcie psychoterapii przez syna. Pozdrawiam.

Czy syn miał kontakt ze środkami psychoaktywnymi - narkotyki, dopalacze?
Konieczna jest wizyta u specjalisty, który pomoże w ustaleniu przyczyny i wskaże kierunek leczenia.