Agresywne zachowanie w wyniku zachowania matki

Witam, mam problem moja mama jest bardzo nerwową osobą z byle powodu wpada w agresje, niestety to się na mojej psychice odbija rozmawiałam z nią wielokrotnie że jej nerwica wpływa na moje zachowanie moja mama twierdzi że wymyślam ale to prawda jak jestem u kogoś jestem inną całkowicie osobą w domu bardzo szybko wpadam w złość i wtedy nie radzę sobie codziennie przez to płacze co mam zrobić?Proszę o pomoc

Witam,
Wpadanie złość mamy ma być może jeszcze jakąś "dodatkową" przyczynę. Warto z mamą w rozmowie dotyczącej jej zachowania ująć całe spektrum problemu. Istotne jest wskazanie konsekwencji tego, co się dzieje na różnych płaszczyzach i Pani i mamy- życie rodzinne, społeczne zawodowe/szkolne,poczucie własnej wartości i zdrowie. Warto podkreślić w rozmowie Pani intencję- pomoc i rozwiązanie problemu, a nie szukanie dziury w całym.
Swoją drogą warto jeżeli nie znajdziecie ścieżki porozumienia,abyście obie udały się do specjalisty psychologa/psychoterapeuty. Możecie pójść razem- jako rodzina, lub każda osobno, to zależy do jakich przemysleń i wniosków dojdziecie.
Mozna skorzystać z porady psychologa na NFZ,wystarczy wziąść skierowanie do poradni psychologicznej od lekarza rodzinnego lub psychiatry.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Witam, zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, pomoże Pani radzić sobie w relacji z matka. Tak jak Pani pisze matka nie widzi swojego zachowania, wiec jej Pani nie zmieni moze Pani tylko zadbać o siebie. Bezpłatnie z wizyt można korzystać w ramach NFZ w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty, który podczas osobistej wizyty określi czy i jakiej formy pomocy Pani potrzebuje.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam,
Trudno jest zmienić osobę, która tego nie chcę. Swoją siłę i energię, którą wkłada Pani w próby zmienienia zachowań mamy lepiej zainwestować w prace nad sobą. Pomoże to Pani zrozumieć mechanizmy które kierują przejmowaniem emocji mamy.
Pozdrawiam