Agresywne zmiany w zachowaniu 26-letniej osoby

Witam mam 26 lat i od około 8 miesiecy zaopserwowalem kilka zmian w moim zachowaniu. Jestem dużo bardziej nerwowy denerwują bardzo zwykłe blachostkowe sytuacje na które wcześniej bym wogle nie zwracał uwagi. Zaczynam z nerwów awanture wpadam w szał jakiś amok wyzywam, rozwalam mieszkanie jestem bardzo agresywny i nikt mnie nie moze uspokoić . Gdy cały amok juz zejdzie trzęsą mi się ręce serce kołacze i dochodzi do mnie co zrobiłem jest mi wstyd i mysle po co to zrobilem.

Dzień dobry,

Warto skorzystać z osobistej konsultacji u psychoterapeuty, który wyłącznie wtedy jest w stanie określić czy i jakiej pomocy Pan potrzebuje.
Może Pan udać się do np.: Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Zazwyczaj nic nie dzieje się bez przyczyny. Pana utrata kontroli nad emocjami z pewnością ma jakieś podłoże. Jakie? Warto w tym celu udać się do psychoterapeuty i wspólnie poszukać w historii Pana życia takiego podłoża i wspólnie go przepracować. Przyczyny mogą być rożne, na podstawie informacji zawartych w pytaniu trudno stawiać jakiekolwiek hipotezy. Nie mniej, watro omówić to z terapeutą, żeby przerwać błędne koło: awantura-szał-poczucie winy.

Witam Pana. W Pana opisie budzi moje wątpliwości a jednocześnie niepokoi brak informacji o najbliższym otoczeniu. Jeśli ma Pan rodzinę i oni są obecni w trakcie tych Pana agresywnych zachowań to prawdopodobnie możemy mówić o przemocy w rodzinie. Wówczas jak najszybciej powinien Pan znaleźć w swojej okolicy program korekcyjno-edukacyjny dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Udział w nim wyposaży Pana w umiejętności służące powstrzymywaniu się od zachowań przemocowych. Dzięki temu może Pan również uniknąć poważnych konsekwencji prawnych. Jeśli żadne osoby nie są uczestnikami opisywanych sytuacji i Pana zachowań to warto udać się do psychologa, który pomoże Panu zidentyfikować źródło tego problemu. Po tym dopiero możliwe jest znalezienie odpowiedniego specjalisty z którym będzie Pan mógł współpracować. Na koniec chciałbym podkreślić, że to ważne, że napisał Pan do tego portalu i szuka pomocy. Z pewnością nie jest łatwo (nawet anonimowo) pisać o takim problemie. Pozdrawiam Pana