Akcesoria do czyszczenia uszu u niemowlaka

jak najlepiej oczyszczac 2,5miesiecznemu dziecku uszy i czy porcja mleka150ml to duzo/czy mozna mu rozciagnac zoladek? czy brak pokarmu moze powodowac palenie papierosow?

Małgorzata Panek

Nie należy używać patyczków kosmetycznych do czyszczenia uszu ze względu na możliwość uszkodzenia błony bębenkowej. Można stosować spray przeznaczony do tego celu lub po prostu podczas kąpieli delikatnie przemyc z zewnątrz.
Wielkość porcji u 3 miesięcznego dziecka to około 130ml.
Zaburzenia wytwarzania pokarmu proszę skonsultować z lekarzem .
Pozdrawiam