aki wysyłek jest dopuszczalny przy moim schorzeniu?

Witam , jestem po zespoleniu aorty i wymianie zastawki aortalnej na mechaniczną. Moje pytanie to : jaki wysiłek jest dopuszczalny ? Mam 40 lat i chciałbym w miarę szybko wrócić do pełnej sprawności, jak sobie pomóc ? Jakieś podpowiedzi na ćwiczenia czy ze sportu co mi wolno ( chodzi mi o to żeby nie narażać mostek). Proszę o pomoc i doredę . Co mogę robić żeby mie uszkodzić mostka ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od rodzaju zabiegu, rozległości operacji, ogólnego stanu fizycznego oraz od tego jaką aktywność fizyczną chce Pan podjąć.