akie mogą być przyczyny samoistnego powstawania siniaków głównie na nogach?

Witam. Jakie mogą być przyczyny samoistnego powstawania siniaków głównie na nogach? Od jakiś 2-3 lat robią mi się same siniaki, jakby pękające żyły głównie na nogach chociaż sporadycznie pojawiają się też na przedramienia i forsie. Miałam robiona morfologie, bad. Moczu, tsh t3 t4, PT, APTT i INR,glukozy, elektrolity - wszytsko w normie. Czasem miałam jednak ciut za wysokie APTT ale wracalo do normy. Rodzinny lekarz kazał brać rutinoscorbin ale 3 mies biorę i nie ma efektów. 2 lata leczylam się hormonalnie preparatem zoely na miesniaka macicy, od listopada już nie biorę. Czy to może mieć związek z hormonami?? Jakie ewentualnie badania jeszcze wykonać??

Lek. Paweł Szadkowski

Pani objawy mogą wynikać ze skazy naczyniowej, która w rutynowych badaniach nie daje odchyleń. Jeśli dolegliwości są nasilone sugeruję skonsultować się z lekarzem hematologiem.