Aksonalno-demielinizacyjne uszkodzenie włókien ruchowych w wyniku badania EMG

Wynik badania EMG - badanie wykonano metodą inching. Stwierdzono aksonalno-demielinizacyjne uszkodzenie włókien ruchowych oraz demielinizacyjne uszkodzenie włókien czuciowych na odcinku 2 cm ponizej rowka nerwu lokciowego - 2 cm powyzej rowka nerwu lokciowego

Piotr Jurczyk

Witam. Podejrzewam, że był Pan diagnozowany w kierunku zespołu cieśni. Opisane zmiany świadczą o mieszanym, niespecyficznym (nie np. niezapalnym) uszkodzeniu nerwu, co może świadczyć o podejrzewanych schorzeniu. Potrzebna jest korelacja objawów z wynikiem badania wraz z lekarzem prowadzącym, do czego zachęcam. Pozdrawiam.