Aktywna toksoplazmoza a ryzyko zarażania

Witam dziś dowiedziałam się że mam aktywną toxoplazmozę muszę udać się do szpitala chorób zakaźnych na leczenie-moje pytanie -czy mogę chodzić do pracy teraz i w trakcie leczenia?, czy nikogo nie zarazę ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Źródłem zarażenia w naszych warunkach geograficznych są odchody zwierząt, w których znajdują się formy zakaźne pasożyta. Nie ma bezpośredniego zagrożenia dla Pańskich współpracowników.