Aktywność fizyczna na WF a odchudzanie

Mam 67 kg i 163 cm wzrostu. Jestem 13-letnią dziewczyną i nie jestem zbyt aktywna fizycznie. Szczerze mówiąc, ograniczam się to do wf. i chodzenia do i ze szkoły. Nigdy wcześniej nie podejmowałam próby odchudzania się. Czuję się strasznie gruba. Nie wiem, jak schudnąć, a naprawdę tego potrzebuję!

Witam!

Przede wszystkim polecałabym konsultację lekarską, aby sprawdzić, czy organizm funkcjonuje prawidłowo.

O ile nie cierpisz na żadne schorzenia - zwiększ aktywność fizyczną, systematycznie do co najmniej 30 minut.

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam