Alergia na mąkę - czy muszę zmienić pracę?

Mam 25 lat, jestem mężczyzną. Od 16 roku życia pracuje w piekarnio-cukierni. Od jakiegoś czasu zaczął mi katar lecieć z nosa i kichałem w pracy. Poszedłem do alergologa, zrobił badania i wyszło mi, że mam uczulenie na mąke pszenną i żytnią. Zależy mi na pracy, bo jestem w niej majstrem i dobrze zarabiam. Nie chcę zmieniać pracy, bo z zawodu jestem cukiernikiem i lubię swoją pracę. Biorę tabletki na uczulenia (A****), żeby móc pracować. Na plecach i klatce piersiowej pojawiła mi się tak jakby wysypka. Po głowie chodzi mi teraz jedna myśl: czy jedynym rozwiązaniem będzie zmiana pracy? Proszę o pomoc w mojej sprawie, bo sam nie wiem, co mam zrobić.

Witam!

Niestety jedyną możliwością pozbycia się objawów alergii jest unikanie kontaktu z alergenem - w Pana przypadku z mąką żytnią i pszenną. Dopóki jest Pan narażony na ich działanie, objawy chorobowe będą występować, z czasem mogą one ulec nasileniu, pojawić mogą się również inne problemy  - np. astma oskrzelowa. Dlatego też najkorzystniejszą dla Pana zdrowia decyzją byłaby mimo wszystko zmiana pracy.

Z drugiej strony jednak nie wiem, jakiego typu testy alergiczne miał Pan wykonywane - a co za tym idzie - jaka jest ich wiarygodność. Dlatego też, biorąc pod uwagę, jak trudną jest dla Pana decyzja o rezygnacji z zawodu, radziłabym porozmawiać na ten temat z alergologiem u którego się Pan leczy. Z pewnością rozwieje on Pana wątpliwości.

Pozdrawiam.