Alergia na mleko i produkty mleczne

Witam. Moje pytanie dotyczy alergii na mleko i wszystkie produkty melczne. Po wypiciu szklanki mleka, zejdzeniu budyniu / mały talerzyk /, wypiciu jogurtu mam biegunki. Jakie badania mogę zrobić, aby potwierdziły alergię na mleko? Dodam, że nie mogę żyć bez czekolady - dzienie mogę zjeść całą tabliczkę 200g. Pozdrawiam i dziękuję Iwona

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do swojego lekarza aby wykonać badanie wrażliwości na laktoze.