Alergia na sierść kota u 25-latki

Witam serdecznie Około 15lat temu okazało się że jestem między innymi uczulona na sierść kota. Lekarz rodzinny nie podjął leczenia kazał pozbyć się zwierzęcia . Dziś mam 25lat , przybłąkał sie do mnie mały kotek, dla innych zwykły dachowiec dla mnie śliczna mała wychudzona istotka. Niestety po tygodniu się zaczęło katar kichanie i co dalej? Kot ma dwa miesiące nie ufa innym domownikom nie wyobrażam sobie ze miała bym go oddać zaufał mi mimo że tyle przeżył przez człowieka.jak mogę sobie pomóc?

Magdalena Mroczek

Możliwe jest leczenie objawowe lub immunoterapia. O szczegółach leczenia poinformuje alergolog.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Niestety nie ma swoistego leczenia na ten rodzaj alergii. Głównym zaleceniem jest unikanie ekspozycji na dany alergen. W przypadku leczenia farmakologicznego należy skonsultować się z alergologiem, który zdecyduje o odpowiednich lekach.