Alergia u dziecka a pies w domu

Witam,dzisiaj po wykonaniu testów alerg. synka okazało się, że jest on alergikiem, uczulonym m.in. na psa, roztocza i koty. Do tej pory objawy alergii pojawiały się jedynie w domu dziadków, gdzie są wszystkie czynniki na raz...ale w naszym domu też mamy psa- w dodatku od urodzenia dziecka- w domu syn nie odczuwa żadnych dolegliwości... Bardzo kochamy naszego pupila Czy zdrowie synka będzie zagrożone,gdy z nami zostanie, skoro przy samym psie nie ma od urodzenia objawów? Czy musimy oddać psa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwa jest sytuacja iż akurat dany osobnik nie powoduje odczytu alergicznego. Warto jednak podkreślić iż gdyby tylko pojawiły się objawy zajdzie konieczność usunięcia psa z domu.