Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Alergia u dziecka a pies w domu

Witam,dzisiaj po wykonaniu testów alerg. synka okazało się, że jest on alergikiem, uczulonym m.in. na psa, roztocza i koty. Do tej pory objawy alergii pojawiały się jedynie w domu dziadków, gdzie są wszystkie czynniki na raz...ale w naszym domu też mamy psa- w dodatku od urodzenia dziecka- w domu syn nie odczuwa żadnych dolegliwości... Bardzo kochamy naszego pupila Czy zdrowie synka będzie zagrożone,gdy z nami zostanie, skoro przy samym psie nie ma od urodzenia objawów? Czy musimy oddać psa?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Możliwa jest sytuacja iż akurat dany osobnik nie powoduje odczytu alergicznego. Warto jednak podkreślić iż gdyby tylko pojawiły się objawy zajdzie konieczność usunięcia psa z domu.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy