Alkoholizm i zaniżone poczucie wartości u chłopaka

Witam, Mam problem z chłopakiem. Jest alkoholikiem. Pochodzi z rozbitej rodziny. Matka również ma problem z alkoholem. Ma mocno zaniżone poczucie własnej wartości, zaniki pamięci, chwiejność nastroju, patologiczną zazdrość (cały czas doszukuje się zdrady, wymyśla fałszywe argumenty i sprawdza), dwie próby samobójcze za sobą, ma nadmierną wrażliwość na lekceważenie i krytykę, obojętność traktuje jako przejaw wrogości lub pogardy, silnie rozpamiętuje błędy i przykre momenty przeszłości.

Związek z osobą uzależnioną, to trudne doświadczenie, zagrożone współuzależnieniem. Dlatego też warto, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa / psychoterapeuty, by przyjrzeć się temu, jakie koszty Pani ponosi, czy nie bierze Pani odpowiedzialności za partnera, czy wystarczająco dba Pani o siebie w tej relacji.