AMD postać wysiękowa – czy można ją skutecznie wyleczyć?

Podobno jest metoda leczenia zwyrodnienia plamki żółtej przez pobranie komórek macierzystych ze szpiku kostnego pacjenta i po kilku dniach wprowadzenia z powrotem do organizmu. Jest to metoda zagraniczna i bardzo droga, ale czy skuteczna?
ponad rok temu

Witam !
Obecnie zarówno w Polsce, jak i na świecie zarejestrowanym, czyli dopuszczonym do stosowania, o udowodnionej skuteczności leczeniem wysiękowej postaci AMD jest stosowanie iniekcji doszklistkowych tzw. anty-VEGF. Nie mogę niestety w żaden sposób odnieść się do leczenia z użyciem komórek macierzystych, gdyż skuteczność tego typu leczenia nie została potwierdzona w badaniach.
Pozdrawiam