Amniopunkcja i test PAPP-A i niewidoczna kość nosowa u płodu

A czy ta amiopunkcja pomaga w czyms?a test papa jezeli nie byl wykonany poprawia wynik czy go jeszcze bardziej obniza?i czy kosc nosowa moze sie pojawic w puzniejszym okresie?

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zarówno badanie testem PAPPA oraz amniopunkcja nie mają na celu stricte pomocy a jedynie są badaniami prognostycznymi, określającymi ryzyko wystąpienia wad u płodu.