Analiza moczu - interpretacja

Witam ! Bardzo proszę o analizę wyników moczu: badanie ogólne moczu barwa słomkowa,klarowność klarowny, odczyn pH 5,5; ciężar właściwy 1018. Białko nie ma. Cukier nie ma. Urobilinogen w normie. Osad moczu: nabłonki okrągłe pojedyńcze wpw. nabłonki wielokątne dość liczne wpw. Leukocyty 1-3 wpw. Erytrocyty wyługowane pojedyńcze wpw. Erytrocyty świeże 4-6 wpw. Bakterie dość liczne śluz pasma śluzu - nieliczne. Proszę o wskazanie, jaka może być przyczyna choroby. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Barwa, przejrzystość, pH, ciężar właściwy i leukocyty prawidłowe.
W osadzie moczu stwierdza się zwiększoną liczbę erytrocytów i zwiększoną liczbę bakterii.

Myślę, że mamy do czynienia z bakteryjną infekcją cewki moczowej lub pęcherza.

Uważam, że w takim wypadku trzeba udać się do lekarza rodzinnego celem przepisania antybiotyku.

Pozdrawiam!