Analiza morfologi - czy coś mi dolega?

RBC 5,35 HGB 16,2 HCT 44,7 MCV 83,6 MCH 30,3 MCHC 36,2 RDW-CV 13,9 RDW-SD 36,6 WBC 7,6 LYM 2,8 MXD 0,6 NEU 4,2 LYM 36,8 MXD 8,2 NEU 55,0 PLT 97 W POPRZEDNIM BADANIU 95 PDW 18,6 W POPRZEDNIM BADANIU 13,9 MPV 12,6 W POPRZEDNIM BADANIU 11,8 P-LCR 44,3 W POPRZEDNIM BADANIU 36,4 PROSZĘ O INTERPRETACJĘ WYNIKÓW.

ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Szkoda, że nie podał Pan jednostek w których mierzone były poszczególne wartości.
Przyjęłam, że użyte jednostki były standardowe.

Z wyników nieprawidłowy jest poziom płytek krwi, który jest istotnie obniżony.
Wynik MPV też odbiega od normy.

Przyczyn małopłytkowości jest wiele dlatego uważam, że powinien udać się Pan na wizytę do lekarza rodzinnego celem poszerzenia diagnostyki co jest niezbędne, by uchwycić  bezpośrednią przyczynę tego stanu.

Pozdrawiam!