Analiza rozpoznania histopatologicznego w badaniu żołądka

Proszę o analizę rozpoznania histopatologicznego. do badania nadesłano fragmenty błony śluzowej żołądka typu odżwiernika. gastritis chronica++,activa++,metaplazja jelitowa+,dysplazja-,zanik+,bakterie spiralne+. dane kliniczne;gastritis reg antrum et pylori. dziękuję Kasia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie wskazuje na istnienie przewlekłego stanu zapalnego błony śluzowej żołądka z cechami przeobrażenia się śluzówki w nabłonek jelitowy oraz z miejscowym jej zanikiem. Możliwym czynnikiem sprawczym jest infekcja helicobacter pyroli. Warto zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego.