Analiza TK głowy u przytomnej i nieświadomej pacjentki

pytanie dotyczy mojej mamay ktora lezy przytomna ale nieswiadoma. badanie tk glowy obnizona gestosc tkanki mozgowej do 27jh z zatarciem zróznicowania korowo-podkowrowego z zacisnieciem bruzd na powierzchni polkol mogzu i mozdzku. efektu masy nie stwierdza sie . w obrabie bruzd mozgu widoczne sa hiperdensyjne pasma- hiperfuzja poudarowa ?krwawienie podpajeczynowkowe? w prawej stronie czolowej pod sklepieniem czaszki widoczne jest zwapnieniesrednicy 5 mm-uwapniony oponiak. Uklad komorowy nieposze
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje iż Pani Mama przeszła dość poważną atak choroby jaką jest udar mózgu. Brak efektu masy to dobra prognoza, ponieważ struktury mózgowe obecnie nie są uciśnięte przez wynaczynioną krew. Oczywiście w badaniu widać liczne zmiany po udarowe. Oponiak opisywany w tomografii nie stanowi poważnego zagrożenia ze względu na swoją wielkość. Nie mniej jednak stan Mamy jest w tej chwili daleki od normy. Najważniejsza jest teraz jej odpowiednia rehabilitacja.