Analiza wyników moczu 5-miesięcznego dziecka

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników badania moczu ogólnego u mojej 5-miesięcznej córki. W nawiasie podaję zakres referencyjny laboratorium. Nabłonki płaskie 2-3 (5-15) Nabłonki okrągłe 1-2 (brak) Krwinki białe 2-4 (1-4 w p.w.) Bakterie pojedyncze w p.w. (brak) Dziękuję, Monika
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Wynik jest prawidłowy, badanie moczu wyklucza zakażenie dróg moczowych.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witam
jeżeli mocz został pobrany prawidłowo to taki wynik może świadczyc
o infekcji
pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty