Anemia a poziom enzymów wątrobowych

W ostatnich wynikach moich badań zauważyłam, że mam podwyższony poziom enzymów wątrobowych (ALT 32 U/I, AST 32 U/I). Odczuwam też pewne lekkie dolegliwości, uciski w górnym prawym boku. Od póltora roku leczę się na epilepsję i przyjmuję leki przeciwdrgawkowe, wcześniej Dxxxxx, teraz od 4 miesięcy Txxxxx 2 razy dziennie. Czy te leki mogą mieć coś wspólnego z wynikiem badania i dolegliwościami?
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Preparat, który Pani aktualnie przyjmuje może powodować uszkodzenie wątroby i tym samym wzrost stężenia enzymów wątrobowych we kwi. Obecne poziomy AST i ALT są graniczne, dlatego wskazana byłaby ich okresowa kontrola. Jeżeli w kolejnych oznaczeniach nastapi dalszy wzrost enzymów, proszę skonsutlować się z neurologiem, który może zmienić lek lub zmniejszyć jego dawkę.