Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Anemia i hemoliza

Mam chorą siostrę cioteczną.Wykryto u niej silną anemię i hemolizę. Podają jej krew. Gdy ją dostanie wtedy czuje się dobrze ale trwa to 3, 4 dni, potem jest źle. Nie może chodzić, duszno jej a skóra ma kolor żółto-zielony. Nie przyswaja żelaza ani żadnych witamin. Hemoglobina jest bardzo niska i ciągle spada. Najbardziej martwie się tym, że oczy jej są bardzo podkrążone i chudnie w ciagu 6 tygodni spadła na wadze 7 kg i nadal traci. Obawiam się najgorszego czyli raka i że życie z niej ucieka a ona ma 37 lat. Co robić i co to może być.
KOBIETA ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Czy wykryto co jest przyczyną hemolizy? Najważniejsze jest określenie co powoduje rozpad krwinek czerwonych i usunięcie przyczyny. Jeśli uda się usunąć przyczynę wszystko powinno wrócić do normy. Przyczyn rozpadu krwinek może być bardzo dużo od zakażeń np. CMV, mykoplazma, E. coli O157 H7 po białaczki limfatyczne i chłoniaki. Dlatego należy wytrwale poszukiwać przyczyny a do czasu jej znalezienia utrzymywać chorą przy możliwie wysokiej hemoglobinie (przetoczenia).

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy