Anemia: jakie badania wykonać?

Witam. Kilka tygodni temu miałem wrzody, leżałem w szpitalu, podawali mi krew. Teraz wyszedłem, ale lekarz stwierdził, że nadal mam anemię i kazał mi iść do lekarza, zapisać się na badania w celu stwierdzenia tego. Jakie badania są wykonywane w tym celu? Pobieranie krwi? I czy wystarczy iść do normalnego  lekarza czy dostanę skierowanie do jakiegoś specjalisty?
ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Wystarczy zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który zleci morfologię krwi, ewentualnie inne badania dodatkowe.
Anemię rozpoznaje się na podstawie obniżonych wartości hemoglobiny, czerwonych krwinek oraz hematokrytu.
Pozdrawiam