Anoreksja a ból brzucha po jedzeniu

Od ponad 2lat mam anoreksję.Schudłam ok27kg.Po roku trafiłam do szpitala z wagą 32 kg,gdzie było 500g w górę przez 4 dni,przez 3 następne 500 lub więcej w dół. Efektem była sonda i włączenie lek anydpr( jeden zwiększał apetyt).Przez to po sondzie zaczęłam jeść ogromne ilości i szybko przytyłam.Trwało to kilka msc po szpitalu,przez co ważyłam najwięcej w życiu,więc powrót głodówek na klk msc.Od 2tyg jem regularnie na diecie wegańskiej,lecz żołądek skurczony,ból brzucha i koło się zamyka.Co robić?

Powinna się Pani zgłosić do specjalisty od żywienia celem dobrania odpowiedniego postępowania. Na pewno dieta wegańska nie jest odpowiednia w okresie wychodzenia z anoreksji - potrzebuje Pani raczej umiarkowanej diety zawierającej produkty z różnych grup surowców, nie tylko celem zmiany nawyków, znormalizowania masy ciała, ale także celem odbudowania zapewne mocno nadwątlonego chorobą organizmu. Przy dobrze dobranym postępowaniu dietetycznym powinna Pani odczuwać minimalny dyskomfort ze strony przewodu pokarmowego, a masa ciała powinna wrócić do normalnej i tak się utrzymywać. Jednocześnie oczywiście potrzebny jest stały kontakt z terapeutą - anoreksja to nie tyle choroba ciała co ducha i dieta jest tylko problemem "ubocznym" jaki w niej występuje. Łącząc jednocześnie dobraną odpowiednio do Pani pomoc psychologa i dietetyka ma Pani bardzo duże szanse na skuteczne uporanie się z chorobą.

Po pierwsze - podjąć psychoterapię anoreksji tak, aby umiała Pani sobie radzić z trudnościami i życiem codziennym bez przymusu stosowania restrykcyjnej diety itd.