Anoreksja i bulimia a problemy z przytyciem

Od pięciu lat mam anoreksję i bulimię. Przez ostatnie pół roku, schudłam dosyć sporo, bo 16 kg. Teraz staram się przytyć, ale nie wychodzi mi to. Nie wiem co mam zrobić, bo źle się czuję, do tego wszystko mnie boli.

Witam,

Warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty który specjalizuje się w zaburzeniach odżywiania. Ja pracując z osobami z zaburzeniami odżywiania polecam terapię poznawczo-behawioralną, ponieważ ten nurt terapii ma wysoką skuteczność w leczeniu problemów z jedzeniem.

Dodatkowo warto zamówić w internecie książkę Ch. Fairnburna "Jak pokonac objadanie się" . Znajdziesz tam krok po kroku opisany sposób na poradzenie sobie z problemem.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska